V dobrom i v zlom

Autor: elen matúš-trnavská | 26.9.2011 o 21:44 | Karma článku: 13,08 | Prečítané:  1741x

Kedysi som sa s tatom často hádala. Keď nie kvôli politike, tak kvôli mame. Zastávala som si ju. A nechápala som, prečo sa nebráni sama. Prečo sa neháda, prečo neargumentuje, prečo často len stisne pery a nepovie nič.

 

S Rasťom sme spolu jedenásť rokov, z toho štyri ako manželia. Málo? Možno. Za ten čas sme spolu prežili už všeličo a niekoľko naozaj ťažkých chvíľ. Ale nič nie je náhoda, a verím tomu, že všetko zlé je na niečo dobré.

Nič nás neučí väčšej trpezlivosti tak ako práve naše manželstvo.

A keď mám chuť kričať, aby ma konečne bolo počuť, keď sa mi chce tresnúť dverami až by sklá rinčali alebo keď chcem povedať niečo, čo by ma mohlo neskôr mrzieť a ja namiesto toho všetkého len stisnem pery, spomeniem si na mamu.

 

Moji rodičia tento rok oslávili 45.výročie sobáša. Mnoho z tých rokov nebolo dobrých a ani ľahkých nie, a možno to niekedy chceli aj vzdať. Ale nevzdali to.

Posledných pár mesiacov sú obaja vážne chorí, no starajú sa o seba navzájom, podľa toho, kto práve vládze viac. A mám pocit, že práve teraz majú k sebe bližšie ako už dávno nie. A že sa viac spolu rozprávajú, viac sa smejú a mama menej stíska pery.

 

V šťastí i v nešťastí, v zdraví i v chorobe, v dobrom i v zlom...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien.

SVET

Čo sa stalo s poľskou armádou? Nad skúsenosťami prevláda lojalita

PiS sleduje vlastné politické ciele aj v armáde.


Už ste čítali?