V dobrom i v zlom

Autor: elen matúš-trnavská | 26.9.2011 o 21:44 | Karma článku: 13,08 | Prečítané:  1735x

Kedysi som sa s tatom často hádala. Keď nie kvôli politike, tak kvôli mame. Zastávala som si ju. A nechápala som, prečo sa nebráni sama. Prečo sa neháda, prečo neargumentuje, prečo často len stisne pery a nepovie nič.

 

S Rasťom sme spolu jedenásť rokov, z toho štyri ako manželia. Málo? Možno. Za ten čas sme spolu prežili už všeličo a niekoľko naozaj ťažkých chvíľ. Ale nič nie je náhoda, a verím tomu, že všetko zlé je na niečo dobré.

Nič nás neučí väčšej trpezlivosti tak ako práve naše manželstvo.

A keď mám chuť kričať, aby ma konečne bolo počuť, keď sa mi chce tresnúť dverami až by sklá rinčali alebo keď chcem povedať niečo, čo by ma mohlo neskôr mrzieť a ja namiesto toho všetkého len stisnem pery, spomeniem si na mamu.

 

Moji rodičia tento rok oslávili 45.výročie sobáša. Mnoho z tých rokov nebolo dobrých a ani ľahkých nie, a možno to niekedy chceli aj vzdať. Ale nevzdali to.

Posledných pár mesiacov sú obaja vážne chorí, no starajú sa o seba navzájom, podľa toho, kto práve vládze viac. A mám pocit, že práve teraz majú k sebe bližšie ako už dávno nie. A že sa viac spolu rozprávajú, viac sa smejú a mama menej stíska pery.

 

V šťastí i v nešťastí, v zdraví i v chorobe, v dobrom i v zlom...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

TV

Chcete cvičiť? Takto si zostavíte ten správny tréningový plán

Tréner Radovan Gergeľ radí, ako začať cvičiť.


Už ste čítali?