Detský divák

Autor: elen matúš-trnavská | 6.10.2011 o 21:55 | Karma článku: 12,75 | Prečítané:  1643x

Nedávno sa ma moja sestra, s mierne podrývačným tónom v hlase, spýtala, prečo Ema pozerá rozprávky v češtine. Moja odpoveď bola jednoduchá.

No asi preto, že Ema sa narodila a vyrastá v Čechách a je pre ňu teda úplne prirodzené pozerať české rozprávky. Ale hlavne preto, že ja by som jej síce veľmi rada pustila aj nejakú slovenskú rozprávku alebo reláciu pre deti v slovenčine, ale na STV zdochol pes.

Nedávno zvolili nového generálneho riaditeľa Českej televízie. Nechcem polemizovať o tom, či zvolili správne alebo nie. Mňa zaujalo iné.

Jednou z jeho hlavných priorít je spustiť ČT3, kanál pre deti úplne bez reklamy, kde by sa premiestnili všetky relácie pre deti, momentálne rozhádzané po rôznych kanáloch Českej televízie. Keď som si to prečítala, povedala som manželovi:,, Vidíš, generálny riaditeľ STV takýto problém nemá, pretože na žiadnom z kanálov STV už takmer žiadne detské relácie nie sú..."

Áno. Deti by televíziu pozerať nemali. Najlepšie vôbec. Ale hoď kameňom, kto si bez viny.

A ja by som bola rada, keď si z času na čas zapnem telku u našich, aby som s Emou o desiatej predpoludním mohla namiesto nahého Chuana sápajúceho sa po nahej Chuanite, pozerať napríklad Bambuľku.

Alebo aspoň ten Večerníček.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien.

SVET

Čo sa stalo s poľskou armádou? Nad skúsenosťami prevláda lojalita

PiS sleduje vlastné politické ciele aj v armáde.


Už ste čítali?