Zápisky z Prahy...kauza Rath

Autor: elen matúš-trnavská | 7.6.2012 o 13:26 | (upravené 7.6.2012 o 17:02) Karma článku: 13,30 | Prečítané:  1135x

My tu máme teraz vec nevídanú. Politika vo väzení. Prichytený in flagranti s krabicou "vína" v hodnote 7 miliónov českých korún, plní titulky všetkých médií. Ako sa to vôbec mohlo stať?

Čudujú sa asi všetci, počnúc samotným hejtmanom, cez celú ČSSD až po obyčajných ľudí. Myslím, že ľudia v Čechách, presne tak ako na Slovensku, sa v snahe prežiť demokraciu na stredoeurópsky spôsob obrnili hrošou kožou a podobné kauzy, v ktorých milióny a miliardy lietajú vzduchom, už berú ako súčasť folklóru. A aj keď o skorumpovanom systéme si tu šepkajú už aj malé deti a polícia z času na čas predsa len "pomáha lidem", predsa len veľké ryby si doteraz plávali bez väčších problémov.

Každopádne, sledovanosť jeho nedávneho vystúpenia v Snemovni, trhala rekordy. Ľudia si asi chceli naživo pozrieť poslanca, ktorého na zasadanie, úplne prvýkrát, sprevádzala ozbrojená policajtná eskorta a ktorý sa snažil bývalých kolegov, kamarátov a prostý ľud presvedčiť o tom, že veď on to vlastne myslel dobre. To, že ho bývalí kolegovia, hodili bez mihnutia oka cez palubu, svedčí fakt, že ich za jeho vydanie k trestnému stíhaniu hlasovalo 183. Tí istí kolegovia, ktorí sa momentálne tvária, že "nikdy jakživ" o žiadnej korupcii vo svojich vlastných stranách nepočuli.

Osobne si ale nemyslím, že by sa zrazu zablýskalo na lepšie časy a roztrhlo sa vrece s podobnými prípadmi. Rath je síce významná ryba vo veľkom korupčnom rybníku, ale predsa len, bohužiaľ, jeden z mnohých.

Na druhej strane, vždy lepšie ako nič.

A že ako sa to teda stalo? Vraj na tento prípad bola nasadená malá skupina vyšetrovateľov, ktorí informácie o prípade tajili ešte aj pred ostatnými členmi polície (že asi prečo...).

Takáto partia vyšetrovateľov, ktorá sa nebojí dotiahnuť veci do konca, by sa mohla nájsť aj na Slovensku. Skupiniek, goríl a kadečoho iného tam máme stále dosť. A potom ešte treba sudcu, ktorý by to odklepol.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien.

SVET

Čo sa stalo s poľskou armádou? Nad skúsenosťami prevláda lojalita

PiS sleduje vlastné politické ciele aj v armáde.


Už ste čítali?